banblack

Log in
Dolny Śląsk

Dolny Śląsk (23)

Trzy dni duchowej refleksji [ZAPROSZENIE]

Od 7 do 9 lipca w hali Regionalnego Centrum Sportu w Lubinie (ul. Odrodzenia 28b) odbędzie się kolejny, trzydniowy Kongres Świadków Jehowy. Tym razem bracia i siostry spotykają się pod hasłem „Nie poddawaj się!”.

[WROCŁAW] Będziesz miłował bliźniego swego...

- Polska zawsze była, jest i będzie solidarna, mimo rządów PiS - mówi Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO zapowiada mocno i zdecydowanie, że chce aby samorządy przyjęły matki z dziećmi, które uciekły z terenów objętych wojną. O konieczności pomocy uchodźcom przypominał już wielokrotnie Ojciec Święty, papież Franciszek.

[REGION] Burmistrz Osobowością Roku Regionu Legnickiego

Znane są już wyniki głosowania w plebiscycie Gazety Wrocławskiej pn. Osobowość Roku 2016. Choć finalistów poznamy dopiero końcem lutego, portal ogłosił już zwycięzców w poszczególnych regionach. Miło nam poinformować, że laureatem w okręgu legnickim został burmistrz Jawora, Emilian Bera.

[LEGNICA] Vincenz na cenzurowanym

W Zamku Piastowskim w Legnicy od 23 października do 18 listopada prezentowana jest wystawa pod tytułem "Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888–1971)". Ekspozycję można oglądać codziennie w hallu I piętra, a uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 4 listopada o godzinie 12.00 (piątek).

[REGION] Krzyże Wolności i Solidarności wręczone

Współorganizator Solidarności Rolników Indywidualnych - Zbigniew Mackiewicz został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Ceremonia odbyła się we Wrocławiu, w auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego. To wyjątkowe odznaczenie państwowe w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczył prezes IPN Łukasz Kamiński.

[REGION] Nowy zarząd kamiennogórskiej strefy ekonomicznej

Prezesem zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze został Tadeusz Rycharski. Jego zastępcą jest Dagmara Helena Gęborys. Nowy zarząd został wybrany podczas dzisiejszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia udziałowców kamiennogórskiej strefy.

[.NOWOCZESNA] W obronie Konstytucji

Bój o Trybunał Konstytucyjny trwa. W obronę podstawowych praw demokratycznych włączają się zwyczajni obywatele, ale i politycy nie chcą bezczynnie się przyglądać rozwojowi takiej sytuacji. Po spektakularnych marszach w stolicy emocje wcale nie opadają - wręcz przeciwnie. Przekonaliśmy się o tym podczas konferencji prasowej, na którą zaprosiła nas poseł z naszego regionu, Elżbieta Stępień.

[LUBIN] Rozstania nadszedł czas

To pewne – Bezpartyjni idą do wyborów bez Kukiza. Będą konkretne struktury i szczegółowy program. Partii jednak nie będzie. Bezpartyjni.org – tak nazywa się stowarzyszenie, pod szyldem którego przeciwnicy organizacji politycznych z całej Polski wystartują w wyborach parlamentarnych.

Dolny Śląsk na EXPO 2015

Zakończył się Tydzień Województwa Dolnośląskiego na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Region zaprezentował swoje walory – m.in. ceramikę bolesławiecką, kolekcje szkła kryształowego, malarstwo na jedwabiu, mobilną piekarnię czy nowoczesny design w pokazie oświetlenia. 2 lipca, podczas zaplanowanego na ten dzień Dnia Gospodarczego, Dolny Śląsk zaprezentował swoją ofertę inwestycyjną.

Etykiety

Karambol na A4 - 2 osoby zginęły

Lekarze walczą o życie rannych w karambolu pod Opolem. Na A4 przed godz. 11 (202 km w kierunku Katowic) w wyniku wypadku Matiza i Iveco powstał duży korek, w który po kilkudziesięciu minutach uderzyła ciężarówka miażdząc auto osobowe i wbijając je w Polskiego Busa. Auta stanęły w płomieniach, dwie osobu straciło życie. Trwa akcja straży pożarnej, na miejscu pracuje też prokurator. Utrudnienia na tym odcinku potrwają jeszcze kilka godz. Trudno opuścić autostradę, bo przy zjeździe pracują jedynie dwie bramki punktu poboru opłat.

Subskrybuj to źródło RSS

-3°C

Jawor

Mostly Clear

Humidity: 90%

Wind: 27.36 km/h

  • 03 Jan 2019 0°C -3°C
  • 04 Jan 2019 2°C -3°C