banblack

Nie daj się złapać w sieć [ZAPROSZENIE]

W związku z przeprowadzoną w listopadzie 2016 r. debatą społeczną pt. „Sieć zagrożeń – jak nie dać się złapać”, podczas której omawiano problem dotyczący zagrożeń w sieci Internet, w szczególności różnego typu oszustwami, mając na względzie podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów zaplanowano debatę ewaluacyjną. Komenda Powiatowa Policji w Jaworze serdecznie zaprasza więc wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 26 września o godz. 12.00, w jaworskim Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze w związku z przeprowadzoną w listopadzie  2016 r. debatą społeczną pt. „Sieć zagrożeń – jak nie dać się złapać”, podczas której omawiano problem dotyczący zagrożeń w sieci Internet, w szczególności różnego typu oszustwami, planuje przeprowadzenie debaty ewaluacyjnej, mającej na celu podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów. W jej trakcie przedstawiciele tutejszej jednostki w sposób syntetyczny omówią sposób realizacji rekomendacji dla Policji uwzględniających wnioski z debaty. Spotkanie to będzie również okazją do dialogu odnośnie nowych wątków
i nurtującej problematyki w tym obszarze.

Należy zdać sobie bowiem sprawę, że w Polsce codziennie dochodzi do  przestępstw popełnianych za pomocą, bądź za pośrednictwem Internetu. Policjanci coraz częściej spotykają się z sytuacją przeniesienia pewnych kategorii przestępczości ze świata realnego do tego wirtualnego. Niestety  wiele osób wciąż nie jest świadomych, jakie ryzyko niesie ze sobą cyberświat. A przecież przestępcy i metody ich działania wciąż ewoluują.

Spotkanie odbędzie się 26 września 2017 r. / wtorek / o godz. 12.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze przy u. Parkowej 5.

Zainteresowanych zapraszamy do udziału!
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk