banblack

[POWIAT] Misiewicze są wśród nas

Blisko 250 osób przyszło w sobotę w Legnicy na spotkanie z liderem Nowoczesnej RyszardemPetru oraz parlamentarzystami partii. Dyskutowano o aktualnej sytuacji w Polsce oraz programie „Nowoczesna. Lepsza Polska dla każdego”. Ryszard Petru zapowiedział uruchomienie portalu www.misiewicze.pl, na którym publikowane będą nazwiska osób, które otrzymały stanowiska w spółkach i instytucjach podległych rządowi dzięki protekcji PiS.

Spotkania w Legnicy odbyło się na zaproszenie posłanki Elżbiety Stępień. „Bardzo cieszę się, że tylu mieszkańców regionu chciało się z nami spotkać, poznać założenia naszego nowego programu, wskazać kolejne działania, o które powinniśmy program uzupełnić. To dowód nie tylko na siłę naszej partii, ale także wielką troskę wielu osób o to w jaką stronę zmierza Polska” - powiedziała Elżbieta Stępień, posłana Nowoczesnej.

Nasza wizja to wizja Polski mądrze i sprawnie zarządzanej, większego dobrobytu i zamożności każdego Polaka dzięki mocnej gospodarce oraz Polski, w której każdy Polak czuje się dobrze i godnie - podkreśla Elżbieta Stępień, posłana Nowoczesnej – Zapisaliśmy w nim wiele konkretnych działań, które chcemy podjąć już, niektóre będą musiały poczekać, bo z tym rządem nie są możliwe do zrealizowania - dodaje posłanka.

Po dymisji Dawida Jackiewicza, Ministra Skarbu Nowoczesna rozpoczęła akcję ujawniająca sieć powiązań PiS w Spółkach Skarbu Państwa. W Legnicy Ryszard Petru odczytał listę „Misiewiczów” w KGHM w Legnicy i zapowiedział, że akcja będzie kontynuowana. „Misiewicze” w KGHM w Legnicy piastują dziś znaczące, bądź najważniejsze stanowiska. Jednocześnie są to osoby blisko powiązane z politykami PiS. W ocenie Ryszarda Petru, wiele z osób nie ma żadnego przygotowania, by zasiadać w SSP. Liczne przypadki mianowania znajomych z PiS są również złamaniem ustawy o SSP. Ich niekompetencja działa na szkodę spółek, do których zostali powołani.

Nowoczesna od wielu miesięcy dostaje liczne sygnały o układzie ludzi powiązanych z PiS w Spółkach Skarbu Państwa. „Pajęczyna” jest cały czas aktualizowana, między innymi dzięki sygnałom od obywateli, którzy mają informacje o takich przypadkach i zgłaszają je Nowoczesnej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jawor

Showers