banblack

Log in
Polska

Polska (24)

Ze słońcem twarzą w twarz…

28 lipca 2018 r. odeszła do domu Ojca Kora… Olga Sipowicz z domu Ostrowska w 2014 r. zakomunikowała publicznie, że jest chora na raka. Genialna wokalistka miała 67 lat.

Solistka legendarnego zespołu Maanam pozostanie w naszej pamięci jako symbol buntu wobec PRL-owskiego systemu. Pozostawiła swoje teksty, zbiory wierszy i nagrania ze swoim fantastycznym głosem. (*)

[KRAJ] Jeden rachunek – jeden przelew do ZUS

Jeden przelew do ZUS to oszczędność czasu i kosztów. Już od stycznia 2018 roku płatnicy składek na ubezpieczenia społeczne będą mogli przekazywać pieniądze do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tylko jednym przelewem na jeden rachunek. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny rachunek bankowy, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.

[KRAJ] Dziękujemy Panie Zbigniewie

W styczniu 2016 r. odwiedził Jawor i koncertował na scenie Teatru Miejskiego. 22 maja 2017 r. Zbigniew Wodecki odszedł do wieczności. Będzie grał i śpiewał w naszej pamięci. Niezapomniany głos, wirtuoz skrzypiec, mistrz trąbki... Dziękujemy Panie Zbigniewie. Spoczywaj w pokoju. +

[KMN] Ucho Prezesa - już działa

Oglądajmy, póki jeszcze można. Są już pierwsze dwa odcinki "Ucha Prezesa". Miłośników Kabaretu Moralnego Niepokoju (i nie tylko) zapraszamy do podzielenia się wrażeniami.

[POLSKA] Narodził się dla Wieczności

W poniedziałek 21 grudnia zmarł nagle w Poznaniu dominikanin o. Jan Góra, twórca spotkań młodych Lednica 2000. O. Jan Góra zasłabł w trakcie odprawiania mszy św. Miał 67 lat. Ojca Jana wielu Jaworzan poznało właśnie podczas Lednickich spotkań młodzieży.

[KRAJ] Jan Kulczyk nie żyje

Jan Kulczyk, jeden z największych polskich przedsiębiorców i najbogatszy Polak zmarł w Wiedniu w wyniku komplikacji po zabiegu kardiologicznym. Miał 65 lat.

Grand Prix „Dwóch Teatrów”

Spektakl Teatru Telewizji „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego oraz słuchowisko „Podróż na Księżyc” według tekstu Moniki Milewskiej i w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz – zdobyły Grand Prix XV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2015”. Laureatów ogłoszono podczas uroczystej wieczornej gali w Sopocie 29 czerwca br.

Za Rogiem, na Brackiej

Jak będziecie w Warszawie, warto wpaść na Bracką 18. Nowy adres w rodzinie Kina za Rogiem. W otwarciu kina w restauracji "Jack's Cinema" wzięli udział: Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Allan Starski, Janusz Majewski, Marek Koterski i wielu innych znakomitych gości, mamy nadzieję, że na seansach będzie równie tłoczno.

Duda pomoc za publiczną kasę

Jak ustaliło Radio ZET działalność "Dudapomocy", czyli biura bezpłatnych porad prawnych, od 6. sierpnia będzie finansowana z naszych podatków.

A jednak kogoś!

2 czerwca br. w Centrum Biznesowym ADGAR odbyła się Gala finałowa "Polskich Lwic Biznesu 2015". Pani Ewa Błaszczyk, Prezes Fundacji "Akogo?", otrzymała nagrodę w kategorii DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA - REKOMENDACJE. Kandydatura została zgłoszona przez czytelników magazynu "Law Business quality".

Subskrybuj to źródło RSS

Jawor