banblack

Log in

[JAWOR] Zaprotestowały wspólnym tańcem

[JAWOR] Zaprotestowały wspólnym tańcem fot. Daniel Śmiłowski

Jaworskim ambasadorem akcji "Nazywam się MILIARD" jest Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych. To ogólnoświatowa kampania, której celem jest protest przeciwko przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu kobiet. W tym roku panie połączyły siły i protestowały wspólnie ze strzegomiankami.

- Dziękuję wszystkim za udział i za zaangażowanie - mówi Jadwiga Wojda-Elbrah ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Organizatorka jaworskiej akcji podkreśla, że inicjatywę wsparło miasto - Jaworski Ośrodek Kultury i Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa. Od dwóch lat w wydarzeniu czynnie biorą udział jaworskie policjantki. - Zdarza się, że przemoc seksualna względem kobiet jest tolerowana, czy ukrywana - tak nie może być - powiedziała nam Ewa Kluczyńska z KPP, która apeluje aby przełamać strach i zgłaszać się po pomoc w każdym przypadku. Ważnym elementem protestu jest układ choreograficzny. Ten sam taniec wykonywany jest w wielu miejscach na świecie. Swoją pomoc w tej kwestii zaoferowała Iza Kowalska z KDance Studio, która przez kilka tygodni prowadziła próby. Taniec i tak ważny cel potrafią łączyć. Przekonały nas o tym aktywistki ze Strzegomia, które z chęcią wsparły jaworzanki. Te w ramach rewanżu udały się do Strzegomia, gdzie powtórnie kolejny zaprotestowały tańcem. - To ogromna radość, cieszymy się że jesteśmy razem - podkreślała Ewa Zapolna, strzegomski instruktor fitness i zumby. Zarówno w Jaworze jak i w Strzegomiu wydarzenie wywołało wrażenie na przechodniach, choć do protestu przyłączali się jedynie brawami.

Media

Daniel Śmiłowski VIDEO

-3°C

Jawor

Mostly Clear

Humidity: 90%

Wind: 27.36 km/h

  • 03 Jan 2019 0°C -3°C
  • 04 Jan 2019 2°C -3°C

< 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Proszę sprawdzić, czy w pliku .htaccess znajduje się dyrektywa Options. Jeżeli tak, proszę ją usunąć, ponieważ jest niedozwolona na serwerach ecenter.pl.
Serwery obsługują ustawienia wymagane dla większości popularnych systemów Open Source.
Jeżeli potrzebują Państwo niestandardową konfigurację, prosimy o kontakt na adres info@ecenter.pl